Een bijdrage van foreverblue
Het was een donderdagavond rond kwart over zeven. Ik had solo-surveillance. Via de meldkamer werd de melding uitgegeven van een lastige ex voor de deur aan de K-straat te Schiedam. Deze ex zou de deur in willen trappen en zou tevens met een mes gedreigd hebben.
De ex zou met een rode Opel Vectra gekomen zijn, waarvan het kenteken onbekend was. Op dat moment reed ik letterlijk twee straten verderop en ik liet mij dan ook snel aan de melding koppelen.
Een minuut later was ik ter plaatse en ik parkeerde mijn dienstvoertuig uit het zicht. Ik gaf door dat ik ter plaatse was maar op versterking zou wachten daar ik alleen was. Ik probeerde zicht te krijgen op het pand en zag daarbij inderdaad een rode Opel Vectra staan waarvan ik het kenteken doorgaf aan de meldkamer.
Toen ik het betreffende portiek in keek zag ik twee mannen staan die niet alleen verbaal agressief waren, maar ook de deur in probeerden te trappen. En dit lukte ze....kort daarop hoorde ik een vrouw in paniek om hulp roepen, het gekrijs klonk vrij ernstig.
Shit dacht ik, wat nu....in een split-second maakte ik de beslissing dat ik moest ingrijpen. Het incident in Pernis heeft daar zeker aan bijgedragen.
Omdat er sprake zou zijn van een mes trok ik mijn vuurwapen en betrad de woning. Een smalle gang met aan het einde rechts de keuken, halverwege links de woonkamer waar duidelijk een vechtpartij gaande was.
Aangekomen bij de woonkamer zag ik twee mannen op de grond vechten, en een derde persoon zag ik staand wat flinke trappen uitdelen. Ik praatte die derde persoon de woning uit, het portiek in.
Ik zag zo snel geen mes en besloot mijn vuurwapen te bergen. Maar ja, die twee vechtende mannen ging ik echt niet in mijn eentje tegenhouden. Ik besloot ze allebei te pepperen, wat vrij snel effect had. De collega's kwamen inmiddels ter plaatse en hebben de verdachten geboeid en afgevoerd. De derde verdachte, die ik naar buiten had gepraat, is uiteraard ook aangehouden.
Het mes waarvan sprake zou zijn werd later in de woning aangetroffen toen de rust was wedergekeerd.
Overigens bleek later dat één van de aangehouden mannen het slachtoffer was, die is dan ook heengezonden en heeft daarna aangifte gedaan.
Persbericht: Mannen aangehouden na vechtpartij |
Waterweg-Noord / Schiedam - De politie heeft drie mannen aangehouden nadat er een vechtpartij in een woning was. Donderdagavond rond kwart over zeven kreeg de politie de melding dat er een lastige ex (van een 48-jarige Schiedamse vrouw) voor de deur stond bij een woning aan de K-straat. De agressieve man zou de deur hebben ingetrapt en er zou worden gedreigd met een mes. Een in de buurt surveillerende agent was snel ter plaatse bij het huis en wilde bij het huis nog even wachten op versterking. Hij hoorde echter een vechtpartij in het huis, en ging daarop alleen het huis binnen en zag drie mannen vechten. Hij heeft er één uit de vechtpartij gehaald; de twee anderen bleven doorvechten. Hierop heeft de politie de vechtersbazen met pepperspray bespoten zodat ze onder controle konden worden gebracht. Het drietal is aangehouden door gealarmeerde agenten en overgebracht naar een politiebureau voor nader verhoor. Het gaat om een 18-jarige Rotterdammer, een 46-jarige Rotterdammer (de ex-relatie van de vrouw) en een 50-jarige Schiedammer. Ze zijn ingesloten. |