Voor de gemiddelde autokraker is het openen van een auto geen al te moeilijke opgave. Met wat eenvoudig gereedschap heeft hij die klus meestal snel geklaard. Door een portier te forceren of een ruit in te tikken. Auto’s zijn om die reden erg geliefd bij het inbrekersgilde.
Gemiddeld wordt er in Nederland elke twee minuten een auto opengebroken. Om deze te stelen of om er waardevolle spullen uit te halen. Dat laatste kunt U op een eenvoudige manier voorkomen. Leg kostbaarheden niet voor het grijpen, haal ze altijd uit de auto.
Tips
Er zijn verschillende manieren waarop U kunt voorkomen dat er waardevolle spullen uit uw auto worden gestolen. De belangrijkste staan hier op een rijtje.
- Haal altijd de radio uit de slede en neem deze mee. Of neem het frontje mee, als deze verwijderd kan worden.
- Verstop de apparatuur niet in de auto. Het inbrekersgilde kent ondertussen alle verstopplaatsjes in de auto.
- Vergroot de kans op opsporing door een code in uw spullen te graveren. De code is meestal uw postcode met huisnummer.
- Laat minder kostbare spullen niet zichtbaar in de auto achter.
- Laat zien dat U niets waardevols in de auto heeft liggen. Zet het dashboardkastje open.
- Heeft U een stationcar, dek dan de laadruimte niet af.
- Gebruik een afzonderlijk afsluitbare tankdop om diefstal van benzine te voorkomen.
- Zet de auto wanneer mogelijk op een bewaakte parkeerplaats.
- Parkeer de auto op goed verlichte plaatsen. Het gilde werkt het liefst in het donker.
- Sluit de auto volledig af, ongeacht waar U parkeert, dus ook op uw eigen oprit.
Alarmsystemen
Bovenstaande tips zijn bedoeld om het inbrekersgilde te laten zien, dat er niets te halen valt. Er zijn ook technische middelen waarmee dat bereikt kan worden, de alarmsystemen. Installatie daarvan is een effectieve manier om de auto te beveiligen.
Het doordringende geluid schrikt dieven af en tegelijkertijd wordt de omgeving gewaarschuwd.
Een alarmsysteem gaat af wanneer:
- men de motorkap opent of
- een portier opent of
- de kofferdeksel opent of
- de positie van de auto verandert of
- een beweging in de auto wordt geregistreerd
- er een ruit van de auto ingeslagen wordt.
Sticker
Speciale stickers op de achter- en zijruiten van de auto laten zien, dat er een alarmsysteem is geïnstalleerd. Een SCM/TNO (zie foto) sticker geeft aan, dat het om een goedgekeurd elektronisch beveiligingssysteem gaat, ingebouwd door een erkende installateur. Deze sticker worden ook gebruikt als de auto is voorzien van een startonderbreker.